medycyna i farmacja
Porady z Apteki grudzień 2016
Czytaj Porady z Apteki grudzień 2016
Czytaj Porady z Apteki grudzień 2016

Porady z Apteki grudzień 2016

W numerze:

Dysleksja

Dysleksja

Dysleksja to specyficzne zaburzenie o podłożu neurobiologicznym, polegające na odmiennym sposobie nabywania umiejętności czytania i pisania u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym. Trudności, które powodują tę odmienność mogą wpływać także na umiejętność planowania, liczenia itp.

 

Odchudzanie

Odchudzanie

Odchudzanie to słowo, na które wielu z nas reaguje bądź reagowało w przeszłości bardzo dużym przerażeniem. Najczęściej kojarzy nam się ze skromnym bukietem zielonych warzyw na talerzu oraz całymi dniami spędzonymi na siłowni bądź bieganiu.

Siła życia w witaminie D

Siła życia w witaminie D

Nie tylko jest on powszechny, ale ma on związek z większością chorób cywilizacyjnych. Końcowym wynikiem metabolizmu witaminy D jest kalcytriol, hormon steroidowy, który posiada potężne zdolności naprawcze, a zarazem homeostatyczne, czyli wpływające na przywracanie stanu równowagi wewnętrznej ustroju. 

Święta - niezbędna tradycja

Święta - niezbędna tradycja

Niezwykle szybkie tempo życia, migracje ludności i częste zmiany pracy czy mieszkania sprawiają, że tradycje powoli idą w zapomnienie. Coraz bardziej mobilni, rzucani w odległe od siebie miejsca, zapracowani, nie mamy czasu na prywatne życie rodzinne.

 

Czy chlor w basenach nam szkodzi?

Czy chlor w basenach nam szkodzi?

Pływanie jest świetnym sportem, o czym wszyscy wiemy. Czy jednak chlor zawarty w wodzie może zwiększać ryzyko różnych chorób i być szkodliwy dla zdrowia kobiety? Szczególnie dla dzieci oraz osób, które cierpią na astmę, basen był dotychczas zalecany przez ekspertów jako ideał sportu, który regularnie uprawiany zwiększa objętość płuc i poprawia oddychanie. 

Leczenie zimnem

Leczenie zimnem

Zimno może mieć wiele pozytywnych działań na organizm człowieka i to zarówno jeśli chodzi o częste schorzenia organiczne, jak i poprawę samopoczucia, normalizowanie funkcji psychicznych oraz wpływa na kondycję i urodę skóry. 

Świąteczne obżarstwo – jak sobie pojeść zdrowo!

Świąteczne obżarstwo – jak sobie pojeść zdrowo!

Świętom, a w szczególności Bożemu Narodzeniu oraz obchodom powitania Nowego Roku, towarzyszy obfitość na stołach. Staramy się przygotować najbardziej wykwintne potrawy, aby ich walory smakowe i wizualne podkreśliły ten wyjątkowy okres. 

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 072 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.