medycyna i farmacja
Porady z Apteki styczeń 2017
Czytaj Porady z Apteki styczeń 2017
Czytaj Porady z Apteki styczeń 2017

Porady z Apteki styczeń 2017

W numerze:

Anemia - Symptomy, których nie należy lekceważyć

Anemia - Symptomy, których nie należy lekceważyć

Jak się okazuje, przypadłość ta doskwiera dość sporej liczbie osób, które uważają się za zupełnie zdrowe i często w ogóle nie zauważają drobnych, ale dość istotnych oznak tej choroby. Nazywana również niedokrwistością anemia może doprowadzić do poważnej dysfunkcji całego organizmu.

Co dziedziczymy genetycznie?

Co dziedziczymy genetycznie?

Jedną z największych tajemnic życia, która nurtowała ludzi od dawien dawna jest rozwój człowieka oraz przekazywanie cech z pokolenia na pokolenie. Od wieków ludzi interesowało to, w jaki sposób cechy są przekazywane dzieciom przez rodziców. Pierwszym naukowcem, który opisał podstawowe prawa dziedziczenia cech był Grzegorz Mendel.

Demencja nie musi być wyrokiem

Demencja nie musi być wyrokiem

Demencja, inaczej zwana otępieniem, to termin opisujący grupę objawów, a nie konkretne rozpoznanie czy chorobę. Spotkać również można takie określenia jak miażdżyca uogólniona, skleroza, demencja starcza, Alzheimer.

Drogocenne wyciągi z ryb

Drogocenne wyciągi z ryb

Nasz organizm nie umie syntetyzować niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) i dlatego muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Najcenniejszym ich źródłem są tłuste ryby morskie takie jak szprotki, tuńczyki, makrele, łososie, sardynki, dorsze, śledzie oraz kawior i owoce morza. Do tych nienasyconych kwasów tłuszczowych zalicza się kwasy omega-3, omega-6 oraz omega-9. 

Skuteczne sposoby na zawroty głowy

Skuteczne sposoby na zawroty głowy

Nagłe i uporczywe zawroty głowy to częsta dolegliwość. Może spotkać każdego, a jej przyczyny wynikają z wielu różnych dolegliwości. W tym artykule postaram się opisać przyczyny zawrotów głowy oraz podać kilka potwierdzonych naukowo, naturalnych metod walki z tą przypadłością.

Skręcenia, zwichnięcia, złamania

Skręcenia, zwichnięcia, złamania

Sytuacje, w których dochodzi do urazów w rodzaju skręceń, zwichnięć, złamań czy łagodniejszych form, takich jak stłuczenia lub otarcia, zdarzają się, szczególnie w okresie zimowym. Co robić, gdy po wypadku kończyna boli i puchnie w oczach? Czym się różni skręcenie od zwichnięcia albo złamania i jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku kontuzji nogi lub ręki? 

Trudne dojrzewanie

Trudne dojrzewanie

Wcześniej czy później nasze dzieci wejdą w okres dorastania, gdyż jest to nieuniknione, bo taka jest kolej rzeczy. Okres dojrzewania jest niezwykle trudny zarówno dla dziecka, które kształtuje swoją osobowość, szuka własnych dróg i pragnie większej niezależności, jak i dla rodziców, którym ciężko jest zaakceptować, że ich pociecha powoli staje się dorosłą osobą.

Witamina C - czy istnieje lepsza i gorsza odmiana?

Witamina C - czy istnieje lepsza i gorsza odmiana?

Witaminy należą do substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Już sama nazwa tej grupy substancji nawiązuje do ich warunkującego życie znaczenia. Witaminy należą do stosunkowo prostych w budowie związków chemicznych, których jednak człowiek nie jest w stanie sam wytwarzać, za wyjątkiem witaminy D.

Żywienie w nadciśnieniu tętniczym

Żywienie w nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze określane jest epidemią XXI wieku. Liczne badania wskazują na to, że jest ono jedną z najgroźniejszych chorób najczęściej występujących na świecie. Nieleczone często prowadzi do powikłań, tj. choroby wieńcowej, udaru mózgu, zawału mięśnia sercowego.

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 103 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.