medycyna i farmacja
Porady z Apteki marzec 2017
Czytaj Porady z Apteki marzec 2017
Czytaj Porady z Apteki marzec 2017

Porady z Apteki marzec 2017

W numerze:

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła, zapalna choroba skóry. AZS to choroba cywilizacyjna, której źródło leży głównie w genach. ajwięcej nieprawidłowych reakcji organizmu pochodzi z narządów bezpośrednio kontaktujących się z alergenami zewnętrznymi z układu oddechowego, przewodu pokarmowego oraz skóry.

Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego

Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego

Promieniowanie elektromagnetyczne możemy traktować zarówno jako falę elektromagnetyczną, którą definiujemy jako rozchodzenie się w przestrzeni zmiennych pól elektrycznych i magnetycznych, bądź też jako strumień małych porcji energii zwanych fotonami.  

Redukujesz wagę?

Redukujesz wagę?

5 sposobów na przetrwanie okresu, w którym waga ani drgnie (faza plateau). Tkanka tłuszczowa produkuje hormon

zwany leptyną (ten hormon znajduje się w tkance tłuszczowej i zmniejsza apetyt – zaburzenia gospodarki leptyną prowadzi często do nadwagi i otyłości). Leptyna informuje mózg o zasobach energetycznych organizmu. 

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc

Płuca u człowieka to parzysty narząd znajdujący się w klatce piersiowej. W organizmie człowieka występuje prawe płuco, które jest trzypłatowe i płuco lewe, dwupłatowe. Zdrowe płuca dorosłego człowieka mieszczą około 5-6 litrów powietrza. W płucach następuje pobieranie tlenu z powietrza do krwi oraz wydalanie z krwi do powietrza dwutlenku węgla. Zdrowe płuca wykonują 16-24 oddechów na minutę. 

Przyczyny infekcji intymnych i sposoby zapobiegania

Przyczyny infekcji intymnych i sposoby zapobiegania

O miejsca intymne powinniśmy dbać tak samo, jak o skórę twarzy czy dłoni. Zdrowie intymne jest bardzo ważne, od niego zależy komfort życia, współżycia i płodność. Zdrowy organizm zasiedlają miliony dobroczynnych bakterii kwasu mlekowego, dotyczy to zarówno układu pokarmowego, jak i moczowo-płciowego.

Kobietą być

Kobietą być

Od zarania dziejów, kobiety nie miały łatwo z mężczyznami, którzy całkowicie zdominowali niszę, jaką wypełniał człowiek. Przez dziesiątki wieków mężczyźni dzierżyli berło twórców cywilizacji, płodzili myśli, realizowali plany, walczyli, ginęli... najczęściej w chwale własnych dokonań.

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 081 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.