medycyna i farmacja
Porady z Apteki maj 2017
Czytaj Porady z Apteki maj 2017
Czytaj Porady z Apteki maj 2017

Porady z Apteki maj 2017

W numerze:

Woda źródłem życia

Woda źródłem życia

Woda jest najbardziej pierwotną i powszechnie występującą substancją. Spełnia wyjątkowo ważną rolę w procesie powstawania oraz rozwoju wszelkiego życia. Wszystkie, dosłownie wszystkie procesy zachodzące na naszej planecie uzależnione są od obecności wody krążącej ciągle w zamkniętym obiegu – począwszy od wpływu na klimat po warunkowanie rozwoju i utrzymania wszelkiego życia.

Choroby języka

Choroby języka

Dzięki językowi przeżuwamy, smakujemy i po części mówimy. Język to narząd mięśniowy znajdujący się w jamie ustnej, który z zewnątrz pokryty jest błoną śluzową, a na jego powierzchni znajdują się brodawki mechaniczne i smakowe. Język jest elementem układu pokarmowego, który odpowiada za wstępną obróbkę jedzenia, odczuwanie smaków oraz artykulację mowy. 

Czy zakochanie to gra chemikaliów?

Czy zakochanie to gra chemikaliów?

Najpierw analizujemy wygląd danej osoby i zastanawiamy się, czy cechy zawarte w genotypie pozwolą nam na przekazanie własnych cech (wpływ genu samolubnego). Nasza podświadomość zwraca też uwagę na symetrię budowy ciała, sprawność, cechy osobowe, psychiczne, zachowanie. Oczy zbierają informacje o wzroście, figurze, kolorze włosów i oczu, odzieży i szczegółach twarzy, jednocześnie ucho wyławia barwę głosu i śmiechu. 

Osteoporoza cichy złodziej kości

Osteoporoza cichy złodziej kości

Osteoporoza to kolejna plaga ludzkości. Jest to choroba szkieletu, polegająca na zmniejszaniu gęstości mineralnej kości oraz zmianie ich mikroarchitektury. Jest układową chorobą kośćca, cechującą się niską masą kostną i nieprawidłową budową mikroskopową, czego konsekwencją jest nadmierna kruchość kości i podatność na złamania. 

Zapalenie układu moczowego

Zapalenie układu moczowego

Układ moczowy człowieka tworzą nerki, moczowody, pęcherz moczowy oraz cewka moczowa. Dwie nerki znajdujące się z tyłu tułowia po obu stronach kręgosłupa poniżej krawędzi żeber mają kształt fasoli wielkości 10-12 centymetrów i zwykle ważą od 115 do 170 gram. Każdego dnia przepływa przez nie około 1500 litrów krwi.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego (nadwrażliwego) może być przyczyną ciągłych dolegliwości jamy brzusznej. Gazy, wzdęcia, skurcze, ciągłe biegunki albo uciążliwe zaparcia to zespół objawów, które są typowe dla dysfunkcji układu pokarmowego, jednak nie zawsze łatwe jest ustalenie przyczyn nieprzyjemnych dolegliwości. 

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 076 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.