medycyna i farmacja
Porady z Apteki czerwiec 2017
Czytaj Porady z Apteki czerwiec 2017
Czytaj Porady z Apteki czerwiec 2017

Porady z Apteki czerwiec 2017

W numerze:

Choroby zakaźnie w podróży i pasożytnicze w podróży

Choroby zakaźnie w podróży i pasożytnicze w podróży

Ryzyko zachorowania na choroby zakaźne i pasożytnicze, które występują znacznie częściej w regionach świata o ciepłym klimacie podzwrotnikowym i tropikalnym oraz na terenach, które charakteryzują się złymi warunkami sanitarnymi, nadal w dużej mierze zależy od zachowania osoby podróżującej.

Profilaktyka podróżnika

Profilaktyka podróżnika

Każdy z nas chociaż raz na jakiś czas chciałby oderwać się od codziennych kłopotów i zmartwień, a także obowiązków, które nam towarzyszą w codziennym życiu. Możliwość relaksu i odpoczynku dają nam podróże. Wiążą się one czasami ze zmęczeniem fizycznym, ale dają nam możliwość zwiedzania świata, przeżywania zupełnie nowych doznań, poznawania wspaniałych rzeczy, oglądania fascynujących widoków i spotkania ciekawych ludzi.

Relacje międzypokoleniowe w kształtowaniu zachowań zdrowotnych

Relacje międzypokoleniowe w kształtowaniu zachowań zdrowotnych

Pojęcie zdrowia nie jest w pełni zdefiniowane. Według WHO zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa, ale stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, przejawiający się we wszystkich sferach życiowej aktywności człowieka.

Toksoplazmoza

Toksoplazmoza

Toksoplazmoza to powszechna, pasożytnicza choroba zakaźna występująca na całym świecie. Jest chorobą wywoływaną przez pierwotniaki (Toxoplasma gondii). Te niewielkie pasożyty rozwijają się początkowo np. w ciele myszy, skąd zarażają koty. Koty z kolei zakażają środowisko człowieka i zwierzęta hodowlane drogą kału. 

Trudna sztuka wypoczywania

Trudna sztuka wypoczywania

Wakacje to czas relaksu i podróży. Są jednak osoby, które na samą myśl o dłuższym urlopie czują podenerwowanie, ulegają narastającej presji związanej z upragnionym urlopem, a w czasie wyjazdu nie mogą przestać myśleć o pracy. Artykuł poniższy ma na celu odpowiedzieć na pytanie, jak obniżyć napięcie wywołane urlopem oraz pokazuje, że odpoczynek jest czynnikiem niezbędnym do efektywnej pracy. 

Uczucie zatkanego ucha

Uczucie zatkanego ucha

Uczucie zatkanego ucha jest jednym z częstszych powodów konsultacji laryngologicznych. Zwykle takiemu wrażeniu towarzyszy dyskomfort w uchu, pogorszenie słuchu, szum w uchu, niekiedy odczucie pełności ucha, pobolewania, mogą też się pojawić zawroty głowy.

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 111 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.