medycyna i farmacja
Porady z Apteki lipiec 2017
Czytaj Porady z Apteki lipiec 2017
Czytaj Porady z Apteki lipiec 2017

Porady z Apteki lipiec 2017

W numerze:

Choroba Alzhaimera w ujęciu medycznym

Choroba Alzhaimera w ujęciu medycznym

Choroba Alzheimera jest chorobą zwyrodnieniową układu nerwowego o nieznanej przyczynie i nie do końca poznanych mechanizmach powstawania. Przebieg choroby uszkadza głównie korę mózgową, prowadząc do zaburzeń tzw. wyższych funkcji umysłowych, takich jak pamięć, mowa, myślenie abstrakcyjne. 

Nie bójmy się potu

Nie bójmy się potu

Współczesne normy estetyczne nie tolerują potu. Pot jest to płyn wydzielany przez gruczoły potowe, których na ciele ludzkim jest około 2 – 3 miliony. Dzielą się one na ekrynowe i apokrynowe. Gruczoły potowe ekrynowe odgrywają istotną rolę w procesach termoregulacji i gospodarki wodnoelektrolitowej.

Nudności

Nudności

Nudności to dość typowy element złego samopoczucia. Często mylone są z wymiotami. Same w sobie nie są groźne, choć nie należą do najprzyjemniejszych odczuć. niektórych przypadkach jednak stanowią symptom poważniejszej dolegliwości, więc nie można ich całkowicie lekceważyć.

W przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc nie tylko płuca chorują…

W przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc nie tylko płuca chorują…

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest obok astmy jednym z najczęściej rozpoznawanych schorzeń układu oddechowego, polegającym na utrwalonym zwężeniu światła oskrzeli. Przyczyną trwałego zmniejszenia przepływu powietrza przez oskrzela jest przewlekłe zapalenie oskrzeli wywołane reakcją obronną ustroju, np. na długotrwałe wdychanie pyłów. 

Wakacyjny czas - jak dobrze go wykorzystać?

Wakacyjny czas - jak dobrze go wykorzystać?

W czasie urlopu zapomnijmy o pracy zawodowej, maksymalnie ograniczmy narzekanie i martwienie się na zapas, starajmy się naładować pozytywnie, aby, kiedy przyjdzie czas pracy, być  gotowym na nowe wyzwania. Większość z nas

z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie urlopu. Tęsknimy za słodkim lenistwem, jednak urlop może również oznaczać stres związany ze zmianą trybu życia.

Letni zielnik ogrodowy

Letni zielnik ogrodowy

Wszyscy szczęśliwie posiadający własny ogródek powinni wykorzystać go w celu stworzenia swojego poletka z ziołami. Zioła roztoczą w ogrodzie piękny aromat, a przy tym wykorzystamy je w kuchni. Ogródek ziołowy to znakomity pomysł.  

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 074 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.