medycyna i farmacja
Porady z Apteki sierpień 2017
Czytaj Porady z Apteki sierpień 2017
Czytaj Porady z Apteki sierpień 2017

Porady z Apteki sierpień 2017

W numerze:

Bakterie w życiu człowieka

Bakterie w życiu człowieka

Komórka bakteryjna ma zwykle ok. 1 μm średnicy i 5 μm długości. Występują również bakterie o mniejszych rozmiarach, jak na przykład ziarniaki, które mają średnicę 0,5 μm. Pojedyncza komórka ma zwykle od 0,1 do 0,3 mm średnicy, ale może osiągać nawet ok. 0,75 mm. 

Po zdrowie do lasu

Po zdrowie do lasu

Spacery po lesie to częsta forma aktywności w okresie od wiosny do późnej jesieni. Co sprawia, że tak chętnie, a wręcz instynktownie na miejsce odpoczynku wybieramy las, park lub inne skupiska zieleni miejskiej? Przebywanie na łonie natury nie tylko w poetyckich opisach jest źródłem radości i spokoju i nie tylko dla bohaterów literackich obcowanie z naturą ma moc uzdrawiania i przywracania szczęścia. 

Uwaga nadwaga

Uwaga nadwaga

Otyłość prowadzi powoli, ale konsekwentnie do bardzo wielu chorób, które skracają życie, a przedtem zadają osobie otyłej wiele cierpień. Te cierpienia nie ograniczają się zresztą tylko do tej osoby, lecz dotyczą jej najbliższej rodziny, kosztów społecznych i tak dalej.

Zdrowotna moc kiszonek

Zdrowotna moc kiszonek

Kiszonki to sprawdzony sposób na urozmaicenie zdrowych i smacznych posiłków. Okazują się niezwykle wartościowe zwłaszcza wtedy, gdy pora roku uniemożliwia nam kupienie świeżych warzyw. Zawarte w nich witaminy i minerały oraz naturalne właściwości probiotyczne działają korzystnie na naszą odporność, a także są sprzymierzeńcami zdrowej diety. 

Znaczenie emocji w życiu dziecka

Znaczenie emocji w życiu dziecka

Emocje stanowią niezbędny element psychiki człowieka, służą przystosowaniu się do otoczenia, ukierunkowują działania, pełnią ważną rolę w procesie uczenia się. Procesy emocjonalne bywają regulatorami stosunków między człowiekiem a otoczeniem. Procesy emocjonalne są znamienne tylko dla istoty ludzkiej, określają jej indywidualność i istotę. Emocja jest zwykle wynikiem świadomej lub nieświadomej oceny zdarzenia. 

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 108 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.