medycyna i farmacja
Porady z Apteki 02/2019
Czytaj Porady z Apteki 02/2019
Czytaj Porady z Apteki 02/2019

Porady z Apteki 02/2019

W numerze:

Prostata

Prostata

Bez względu na to jak długo jesteście razem, bywa, że rozmowy na tematy intymne są dla Twojego partnera nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli dotyczą Jego zdrowia. Poniżej znajdziesz kilka prostych i skutecznych wskazówek, jak sobie z tym poradzić.

Żylaki - problem bolących i ciężkich nóg

Żylaki - problem bolących i ciężkich nóg

Nogi to podpora każdego człowieka. Zdanie to należy rozumieć dosłownie i w przenośni. Dzięki nogom możemy się poruszać, wykonywać zawód chociażby taki jak tancerz czy bardziej w dzisiejszych czasach intratny, np. piłkarz. Wagę nóg podkreślają przysłowia i mądrości ludowe. 

Menopauza - czas na zmianę

Menopauza - czas na zmianę

Dla kobiet w okresie menopauzy jest to również okres zmian w życiu rodzinnym i zawodowym: dzieci już wyrastają i usamodzielniają się i w końcu opuszczają dom. Oznacza to często zmianę kierunku dla wielu kobiet i możliwość zorganizowania życia na nowo lub przynajmniej wprowadzenia w nim nowych aspektów, dotąd pomijanych z uwagi na zaobsorbowanie innymi problemami.

Alkohol -  szczególnie niebezpieczny w okresie wakacyjnym

Alkohol - szczególnie niebezpieczny w okresie wakacyjnym

Okres wakacyjny sprzyja rozluźnieniu, rozrywkom, nawiązywaniu nowych znajomości, w szczególności pomiędzy ludźmi młodymi. Tym wszystkim ekscytującym sytuacjom, niestety bardzo często, towarzyszy spożywanie nadmiernych ilości alkoholu.

Biegunka podróżnych - uciążliwy towarzysz na urlopie

Biegunka podróżnych - uciążliwy towarzysz na urlopie

Nazywana bywa „zemstą faraona” i niestety często staje się bardzo uciążliwym problemem podczas wakacyjnych podróży, szczególnie w bardziej odległe strony o niższych standardach sanitarnych lub do strefy tropikalnej. Wybierając się w daleką, egzotyczną wyprawę należy zaplanować wszystko bardzo dokładnie.

Blaski i cienie jesieni życia

Blaski i cienie jesieni życia

Jesień życia posiada dwa oblicza. Wreszcie jest czas, aby pomyśleć o sobie i spełnić wszystkie marzenia, zająć się sprawami nie załatwionymi w przeszłości. Jednak życie jest brutalne, weryfi kuje nasze codzienne poczynania i przynosi lęk.

Czy słońca trzeba się bać?

Czy słońca trzeba się bać?

Słońca nie należy się obawiać, pod warunkiem, że zanim wystawimy skórę na działanie promieni słonecznych, odpowiednio się przygotujemy. Skóra, która nie jest zabezpieczona, robi się sucha i twarda. Szybciej pojawią się zmarszczki. Promienie UVA niszczą włókna kolagenu i elastyny, co skutkuje spadkiem jędrności skóry. 

Jak mądrze wybrać dietę oczyczającą?

Jak mądrze wybrać dietę oczy czającą?

Musimy wiedzieć, że nasze pożywienie zawiera nie tylko zdrowe składniki odżywcze, lecz wraz z nim nasz organizm przyjmuje różnego rodzaju toksyny, pestycydy, metale ciężkie, konserwanty żywności i inne dodatki do żywności. Jak pozbyć się tych toksyn? Jak mądrze wybrać dietę oczyszczającą?

Nieśmiałość - zmora życia

Nieśmiałość - zmora życia

Nieśmiałość to świadomość własnej niezdolności do działań o charakterze społecznym. Nieśmiałość ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Na ludzi nieśmiałych można bardziej liczyć, że będą bardziej dyskretni i nie będą mówić o rzeczach, o których nie powinni rozmawiać. 

Stres oksydacyjny czyli zagrożenie pożarowe organizmu

Stres oksydacyjny czyli zagrożenie pożarowe organizmu

Tlen należy do najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków w przyrodzie. Występuje zarówno w stanie wolnym jak i w formie związków z innymi pierwiastkami. Tworzy te związki w reakcjach spalania, często gwałtownych i niekontrolowanych, jak podczas pożaru.

Migrena - co powinniśmy wiedzieć?

Migrena - co powinniśmy wiedzieć?

Jest to choroba, prawdopodobnie uwarunkowana genetycznie, którą kojarzymy z silnym bólem głowy. Rzeczywiście, jest to jej główny objaw, z tym że ból występuje z różnym nasileniem, często jest jednostronny, może być pulsujący. 

Oblicza choroby Alzheimera

Oblicza choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera po raz pierwszy została rozpoznana i opisana przeszło sto lat temu, ale wiedza, jaką posiadają naukowcy na jej temat jest stosunkowo skromna. Dziś, po wielu latach badań, znamy objawy choroby i rozumiemy jej przebieg. 

Jak obniżyć cholesterol

Jak obniżyć cholesterol

HDL • LDL • NORMA • DIETA I OBJAWY - FAKTY I MITY. Poważnym problemem zdrowotnym jest wysokie stężenie cholesterolu, jednakże równie istotne jest zrozumienie jego klasyfi kacji, gdyż nie każdy jest szkodliwy.

Lody dla ochłody, a potem… angina

Lody dla ochłody, a potem… angina

Bardzo często chorujemy na nią latem, szczególnie gdy panują upały, a my mamy ochotę na zimny napój czy lody. Niestety, nawet nie myślimy o tym, że za chwilę ochłody możemy zapłacić przywitaniem anginy. 

Zawroty głowy

Zawroty głowy

Układ równowagi, który zapewnia właściwą postawę i możliwość przemieszczania składa się z narządu przedsionkowego zwanego inaczej błędnikiem, który znajduje się w uchu wewnętrznym, narządu wzroku i zmysłu czucia głębokiego, znajdującego się w skórze, mięśniach, ścięgnach, okostnej.

Krioterapia - weź to na zimno

Krioterapia - weź to na zimno

Leczenie zimnem sięga początku całej ludzkości i medycyny. Starożytni mędrcy zalecali wyziębienie ciała w celach zmniejszenia bólu, krwawienia i obrzęku. Kiedy w XIX wieku fizycy odkryli, że gazy można skraplać, rozwinęła się kriogenika. 

Nowotwory skóry

Nowotwory skóry

Skóra jest najwiekszym oraz najwszechstronniej wyspecjalizowanym narzadem w organizmie człowieka. Organ ten zbudowany z naskórka, skóry właściwej oraz warstwy podskórnej, pełni rozmaite funkcje - chroni przed ciepłem, słońcem, uszkodzeniami oraz infekcjami, pomaga kontrolować temperaturęciała, utrzymuje wodę i tłuszcz.

Lato w pełni - więcej witaminy D

Lato w pełni - więcej witaminy D

Ostatnio bardzo często mówi się o witaminie D. Dlaczego właśnie ona jest tak ważna dla naszego organizmu? Nazywana jest witaminą „słońca” lub „życia”. Niestety, okazuje się, że mamy jej o wiele mniej niż nasz organizm potrzebuje. Poniekąd ma to związek ze sposobem jej pozyskiwania przez człowieka.

Niebezpieczne związki na talerzu

Niebezpieczne związki na talerzu

Już w starożytności znany był fakt, że jest się tym, co się je. Ważne jest, aby nasze pożywienie składało się z odpowiednich produktów, jednak niezwykle ważne jest ich połączenie. Dobre samopoczucie, witalność, a także radość z życia w dużym stopniu zależą od odpowiednio skomponowanej zdrowej diety, której podstawą są białka, węglowodany i tłuszcze. 

Czym objawia się cukrzyca i jak z nią żyć?

Czym objawia się cukrzyca i jak z nią żyć?

Cukrzyca wiąże się z podwyższoną ilością cukru we krwi. Główną przyczyną jej powstawania są zaburzenia działania insuliny. Hormon ten jest odpowiedzialny za poprawne stężenie glukozy we krwi – gdy przestaje poprawniedziałać, w krwi zbiera się nadmiar cukrów, który, nieleczony, może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, a w kolejnychetapach postępowania choroby uszkodzenia serca.

wyczarował: NetMag

copyright © 2021 - Wegafarm Plucińscy Sp. K. - All rights reserved - Stronę odwiedzano: 1 076 110 razy
Zamknij Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.